Friss hírek

A pécsi POK Tavaszi Pedagógiai Napjainak részeként, intézményünk bázisintézményi eseménye a Lépésről Lépésre Program bemutatása.
A programhoz tartozó bemutató letöltése >>>>Kapcsolat: Szabadiné Kovács Ágnes mesterpedagógus
e-mail: szabadine.kovacs.agnes@meixner-egymi.hu, tel.:06 20 5193848
A következő tanévben is szeretettel várjuk a gyermekek jelentkezését a római katolikus hit- és erkölcstan órára.
A döntéshez az alábbi linken szeretnénk rövid segítséget nyújtani.
https://pecsiegyhazmegye.hu/hirarchivum/4263-varjuk-a-gyermekek-jelentkezeset-hit-es-erkolcstan-orara
EGÉSZSÉGVÉDELMI NAP - Mohács

2020.12.13.
Porthné Tölgyesi Dóra
PÁLYAVÁLASZTÁSI NAP - Mohács

2020.12.13.
Porthné Tölgyesi Dóra
Márton nap az első osztályban
November 9-én kezdtünk el megismerkedni Szent Márton történetével, és a Márton napi hagyományokkal.
Végül a legenda dramatizálása következett, amelyben mindenki szerepelt, jelmezekkel (Márton köpenye, az öreg koldus rongyos ruhája, liba fejpántok és püspöki süveg) és egyéb eszközökkel (Márton kardja, pajzsa, a koldus üres tányérja) is színesítettük a kis „műsort”. A gyerekek ezt rendkívül élvezték, kérték, hogy több szereposztásban is eljátsszuk.
Matematika órákon különböző libás tematikájú számolási feladatokat végeztünk és fejlesztő játékokat játszottunk. A legnagyobb kedvenc pedig Márton legendájának felelevenítése volt a bee-bot segítségével. A robotméhecske végig követte Márton történetének az állomásait, ahová a gyerke irányíthatták.
Ének-zene: Libás mondókákat és énekeket hallgattunk meg énekórán, majd közösen táncoltunk több dalra is (Száz liba egy sorba, Márton napján libát eszünk…).
Technika és tervezés: Közösen megnéztünk egy prezentációt a Márton napi hagyományokról, melyben sok érdekességet hallhattak a gyerekek. A hagyományokhoz kapcsolódóan mi is elkészítettük saját lampionjainkat befőttesüvegből és színes papírokból, majd minden gyerek meggyújthatta a saját mécsesét. Ez legtöbbjüknek új és nagyon izgalmas élmény volt.
Vizuális kultúra: Libát festettünk pufi-festékkel. Ennek érdekessége, hogy már magát a festéket is a gyerekek állították elő, ők keverték ki, és ők is színezték. A sütőporral kevert masszából színes lapra fehér libát és narancssárga lábakat és csőröket festettek, majd az elkészült festményt mikrohullámú sütőbe helyezték, ahol a libák teste „felpuffadt”, tapinthatóan puhára. Egyedi, szép munkák lettek, a gyerekek büszkén mutogatták őket.
Testnevelés órán lúdtalp tornát, és libás tematikájú ügyességi játékokat játszottak.
Valamint a hagyományokhoz kapcsolódóan, csak hogy „ne éhezzünk”, megkóstoltuk a zsíros kenyeret is, így magát a Márton napot igazi liba-lakomával zártuk.
2020.11.13.
Mertesz Anett, Herger Adrien
Márton nap a második osztályban
Osztályunkban a Márton napot megelőzően is foglalkoztunk a közelgő eseménnyel.
Matematika órákon a tanulók műveletekről ítélték meg , hogy azok eredményei helyesek vagy helytelenek, így válogatva ragasztották fel a papírokat a libás plakátra.
Környezetismeret órán készítettünk egy libás plakátot, melyen részletesen elemeztük a liba testfelépítését, táplálkozását, élőhelyét, a libák fajtáit és egyéb érdekességekkel is foglalkoztunk.
Önálló foglalkozásokon sok érdekes tárgy készült. Először libás képet rakhattak ki a tanulók mozaik darabokból, ezután kanalakból készítettünk libabábokat, később kis üvegekből készítettünk lampionokat, melyeket a tanulók kedvükre dekorálhattak. Később spatulákból készültek libás képek. A spatulákat képszerűen összeragasztottuk, lefestettük, majd libákkal és egyéb dekorációs elemekkel díszítettük.
Ének-zene órákon körben járva énekeltük a kedvenc libás dalainkat: Száz liba egy sorban, Márton napján libát eszünk.
A tízórai hagyományosan minden évben a zsíros kenyér, így volt ez most is: libahagymával, törött paprikával és teával- sok gyermek örömére.
Önálló foglalkozáson került sor a youtubon megtalálható Márton napi videó megtekintésére is, ahol sok érdekes népszokásról, megfigyelésről hallhattunk. Később az interaktív táblán libás puzzlet raktak ki a tanulók.
Összességében nagyon tartalmas napokat tudhatunk magunk mögött, sok új , érdekes információval lett gazdagabb a második osztály, mindemellett sok szép pillanatot töltöttünk együtt.
2020.11.13.
Kisszabó Zsuzsanna
Márton nap a harmadik osztályban
Őszanyó projektünk 3. hetének témája a Márton nap.
2020.11.13.
Rittlingerné Csibi Kinga, Géczi Tímea
Márton nap a negyedik osztályban
Magyar nyelv és irodalom:Szent Márton történetének megismerésével, olvasásával, feldolgozásával kezdtük a Márton napi projektünk megvalósítását.

Technika és életvitel: Technika órán is tovább folytattuk Szent Mártonról szóló legenda feldolgozását. Dobókockát készítettünk Szent Márton életének egy-egy eseményeivel, majd Dobj és folytasd a történetet! játszottunk a kockával. Libás fejpántot is készítettünk, amelynek nagy hasznát vettük az újonnan tanult libás játékunknál. Valamint testnevelés órán is a különböző mozgásos játékoknál.
Matematika:
Szent Márton legendájának felelevenítésével kezdtük az órát, melyet képek segítségével oldottak meg a gyerekek az interaktív táblán. Ezt egy libás wordwallos feladat követte, melyben a jobb-bal differenciálás volt a fő feladat. Majd a 100-as számkörben egy libás puzzle játék következett, ahol növekvő sorrendben kellett a számokat egymás mellé ragasztani, így kapták meg a képet. Ezt egy csoportmunka követte, ahol a szóbeli számolást gyakorolták a tanulók 100-as számkörben. Erről egy nagyon szép libás plakátot készítettünk.
Testnevelés:
A Libapásztor fogónál a Száz liba egy sorban kezdetű énekkel választották ki a fogót, majd Libasorban járás közben bemelegítő gyakorlatokat végeztek a gyerekek. Ezután ügyességi gyakorlatok következtek libatojással (tojáshordás, tojásterelés). Színek szerint kellett válogatniuk a tojásokat a gyerekeknek a következő feladatban. Végül a jó hangulatú órát a Gúnár, gúnár ki az ólból 1, 2, 3! Játékkal zártuk. A napköziben sok érdekes feladatot oldottak meg a gyerekek, amely a harmadik osztály beszámolójában olvasható.
2020.11.13.
Brucknerné Haraszti Mária, Herger Adrien, Géczi Tímea

Halloween témahét a szakiskolában 2020. október (Mohács)

Az őszi szünet előtti utolsó héten rendezte meg a szakiskolai munkaközösség a Halloween témahetet. A rengeteg különböző játékos feladat megoldása mellett, szó volt a Halloween történetéről, jelképéről és a különböző népszokásokról.
A témahetet online quiz-zel és dekoratív plakátok készítésével zártuk.
Predács Andrea
Halloween témahét a szakiskolában képekben >>
Őszi szünet
Utolsó tanítási nap, hazautazás a kollégiumból: 2020. október 21. (szerda)Első tanítási nap, beköltözés a kollégiumba: 2020. november 2. (hétfő)
Kolping Művészeti Iskola őszi kézműves óráin készült munkák 2020. október (Mohács)

Kolping Művészeti Iskola 2020 őszi kézműves óráin készült munkák képekben >>
A mi boldogságfokozó hálánk – hogy együtt lehetünk újra
A tanévkezdéshez kiválóan illett a szeptemberi témakör, hiszen gyerekek és felnőttek egyaránt hálával kezdték a szeptembert, hogy újra személyesen találkozhattunk, együtt lehetünk. Felidéztük a nyári pillanatokat, közös rajzot készítettünk róla. Beszélgettünk róla, hogy mi vár rájuk ezeken az órákon, miről fogunk beszélgetni, milyen témákat érintünk a tíz hónap alatt! Összegyűjtöttük, hogy a 10 téma hallatán milyen elvárásaik vannak a diákoknak, milyen témákra lennének kíváncsiak, és milyen kérdések merülnek fel bennük. A hála témában legnépszerűbb lett, hogy hálásak vagyunk amiért újra együtt lehetünk az iskolában. Családi hálaleltárt készítettünk, hálalevelet írtunk és címeztünk. Hála-színezők készültek, és meghallhattuk Bagdi Bella Jól érzem magam című, szeptember havi dalát is.

Tisztelt Szülő / Gondviselő!
Szeptember 1-én az 1. osztályok kivételével a tanévnyitó ünnepségek nem lesznek nyilvánosak, a diákoknak az évnyitó ünnepség osztályszintű lesz.
Az érintett szülők csak az első osztályosok évnyitóján vehetnek részt - tanulóként egy szülő -szájmaszk viselése kötelező.
A kollégiumi, napközis, menzás beiratkozás és a tanszerek átvétele (azon szülők részére, akik erre vonatkozó értesítést kaptak) a szokásos módon, szeptember 1-én 8.00-tól a földszinti aulában történik. A szülők részére itt is kötelező a szájmaszk viselése.